Jak działa turbina w silniku spalinowym

regeneracja turbosprężarek Kraków 607-939-500
regeneracja turbosprężarek Kraków 607-939-500

Przeczytaj jak działa turbosprężarka , i czy to na prawdę taki kosztowny problem gdy przestanie poprawnie działać ?

Turbina może znacznie zwiększyć moc silnika, bez istotnego zwiększenia jego wagi,co sprawia, że dzięki ​​ogromnym korzyściom turbosprężarki są tak chętnie montowane w nowoczesnych samochodach !

Turbiny są rodzajem wymuszonego układu dolotowego. Sprężają powietrze dopływające do silnika.

regeneracja turbin Kraków
regeneracja turbin Kraków

Zaletą kompresji powietrza jest to, że pozwala wcisnąć więcej powietrza do cylindrów silnika . Więcej powietrza oznacza, że można też dodać ​​więcej paliwa ,a w związku z tym, można uzyskać więcej energii z każdego wybuchu w każdym cylindrze.

Jak to działa?

Turbosprężarka przykręcona jest do kolektora wydechowego w silniku. Spaliny z cylindrów obracają turbinę.Turbina jest połączona za pomocą wałka do sprężarki, która znajduje się pomiędzy filtrem powietrza i do kolektora dolotowego. Sprężarka jak sama nazwa mówi spręża powietrze wtłaczając je do cylindrów.

turbospręzarki Kraków
turbospręzarki Kraków

Spaliny z cylindrów przechodzą przez łopatki turbiny, co powoduje, że turbina obraca się. Im więcej obrotów ,tym więcej spalin, które przechodzą przez skrzydła turbiny, co powoduje szybsze obroty samej turbiny i wtłaczanie większej ilości powietrza do silnika.

Aby turbosprężarka mogła wytrzymywać prędkość obrotową do 150.000 obrotów, jej wał musi być wspierany bardzo precyzyjnie . Większość łożysk wybuchło by przy takich prędkościach,więc większość turbosprężarek myszą mieć smarowanie i chłodzenie olejem. Olej służy dwóm celom: chłodzi wał i niektóre inne części turbosprężarki, co pozwala turbinie kręcić bez większego tarcia.

Regeneracja turbosprężarek w Krakowie

naprawa turbosprężarek Kraków
naprawa turbosprężarek Kraków

Jak to wygląda od praktycznej strony ?

Zwykle regeneracja turbosprężarki trwa 1- 3 dni roboczych. Proces regenerowania turbiny zaczynamy od diagnostyki komputerowej samochodu , oraz oględzin . Po zlokalizowaniu usterki i ustaleniu , że turbina uległa awarii demontujemy turbosprężarkę i odsyłamy ją do Polski Anglii,lub do Niemiec do specjalistycznego zakładu ,który profesjonalnie zregeneruje turbinę i na następny dzień turbosprężarka zostaje poddana regeneracji i odesłana do nas z powrotem. Przesyłki zajmują 2 dni,sama regeneracja turbosprężarki jeden dzień .Trzeciego ,bądź czwartego dnia montujemy zregenerowaną turbosprężarkę w samochodzie, który odzyskuje swoją moc i z powrotem cieszy swojego właściciela poprawnym działaniem .Pracujemy wyłącznie na markowych częściach zalecanych przez producentów.Każdy klient dostaje od nas pisemną gwarancję , oraz co bardzo ważne wydruk z doważania wysokoobrotowego ( do 250 tys. obrotów ).Podczas wyważanie wysokoobrotowego turbosprężarka pracuje w warunkach zbliżonych do naturalnych .Ten test jest bardzo ważny i daje gwarancję poprawności wykonania regeneracji.Usługa jest wykonywana na maszynach marki SCHENCK – takich samych jakich używają producenci turbosprężarek

Profesjonalna naprawa turbosprężarek Kraków
Profesjonalna naprawa turbosprężarek Kraków

Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na poprawne działanie zregenerowanej turbosprężarki ,bez limitu kilometrów .

 

Jeśli chodzi o koszty związane z wymontowaniem i zamontowaniem turbiny , to cena jest zależna od marki i modelu samochodu .

Główni producenci turbosprężarek to : Garrett,IHI,KKK,Schwitzer, BorgWarner,Mitsubishi,Holset

Jeśli masz problem z turbosprężarką w

wymiana i naprawa turbosprężarek Kraków
wymiana i naprawa turbosprężarek Kraków

swoim samochodzie, to nie zwlekaj i dzwoń do nas 607-939-500 Ul.Półłanki 30 Kraków. (miedzy przejazdami kolejowymi )