Wymiana chłodnicy Kraków 607-939-500

Wymiana chłodnicy.

Początkowo jedynie wzrost temperatury sygnalizowany przez wskaźnik na desce rozdzielczej może wskazywać na pęknięcie chłodnicy.
Mało tego, na początku poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym nie musi wydatnie spadać, pomimo iż ubyło dużo płynu. Przez nieszczelności dostaje się powietrze, które “symuluje” płyn krążący w układzie chłodzenia.
Sprawdzając poziom to na pierwszy rzut oka prawie na pewno nie zauważymy żadnych nieprawidłowości .
wymiana chłodnicy krakówNiestety najczęściej niesprawna chłodnica daje znać o sobie w najmniej pożądanym momencie, czyli podczas gdy stoimy w korku . Spod maski zaczyna wydobywać się para, a wskaźnik poziomu temperatury wędruje na czerwone pole .

Awaria układu chłodzenia
Prosimy zachować szczególną ostrożność podczas odkręcania korka chłodnicy . Na pewno nie należy go odkręcać bezpośrednio po zakończeniu pracy silnika,bądź po zauważenia objawów przegrzania . Może to grozić
poparzeniami .
 
 
Pomimo bardzo niepokojących i spektakularnych objawów wymiana chłodnicy nie wymaga bardzo kosztownej naprawy . Oczywiście , jeśli nie dojdzie do długotrwałego przegrzania silnika .Koszt samej chłodnicy w tzw.”zamienniku”
 to kwota nie przekraczająca z reguły kilkuset złotych , natomiast koszt robocizny tez nie jest wysoki i bywa zróżnicowany w zależności od marki i modelu samochodu .
Sama czynność nie powinna potrwać dłużej niż godzinę  .przegrzany silnik
 
Skontaktuj się z nami celu umówienia wizyty w naszym serwisie Kraków 
tel : 607-939-500  
         Idąc za poradami AUTO Świat :

        Desperackie sposoby na zatrzymanie wycieku

  • Musisz dojechać, a pękła chłodnica? Wstrzymać wyciek, a nawet tymczasowo złączyć pęknięte elementy pomoże Poxilina – dwuskładnikowy kit sprzedawany m.in. na stacjach benzynowych.
  • Mały wyciek można też powstrzymać uszczelniaczem do chłodnic, a nawet (w ostateczności!) jajkiem wbitym do chłodnicy. Zepsuty element i tak trzeba potem wymienić, a cały układ przepłukać.
 
ŁG Serwis ul.Półłanki 30 / między przejazdami kolejowymi /  Kraków
 
tel: 607-939-500    info@autoserwis.co

No Comments Yet.

Add your comment

You must be logged in to post a comment.